Gezini Planla

Hamidiye Kültür Bahçesi

Hakkında

Haralar Bölgesi olarak bilinen alanın geçmişinin Abdülhamit Han dönemine kadar uzandığı bilinmektedir. 1889 Yılında II. Abdülhamid Han’ın buyruğuyla kurulan bu yerin, saraya at yetiştiren Aygır Deposu, Uzun Yayla Atçılık Islah Kurumu, Numune Çiftliği ve Ziraat Mektebi olarak kullanılmıştır. Sivas Valiliği öncülüğünde ve Sivas İl Özel İdaresi marifetiyle 2019 yılında başlatılan geniş kapsamlı restorasyon çalışmaları ile 22 özgün proje hayata geçmiştir.

Resimler

Konum

Ne Yapılır? Nasıl Gezilir?

 • Savaş Atları Müzesi

  Ülkemizde ilk dünyada sayılı örneklerden biri olan Savaş Atları Müzesi, ziyaretçilerine Türk ve Dünya kültürlerinde atın yeri ve önemi ile ilgili eşsiz bir deneyim imkânı sunuyor.

 • Kitap & Kahve

  Eski ve yeninin harmanlandığı, mimari tarzı ile dikkat çeken Şale Kitap Kahve, 547 m² alanda kitapseverlere özgün bir ortam sunuyor.

 • Macera Parkı

  12.260 m² alanda dev salıncak, zipline, tırmanma duvarı, pentatlon, ağ tranbolin ve serbest atlama kulesi gibi 7 farklı oyun grubu ile Macera Parkı, ziyaretçilerine adrenalin dolu etkinlikler sunuyor.

 • Ferhan Geleneksel Atlı Sporlar Merkezi

  Atlı Spor Alanları, müsabaka alanı, sabit ve taşınabilir at ahırları, çim/kum padokları, kapalı/açık menajları ile ulusal ve uluslararası organizasyonlar için ülkemizin en önemli merkezlerinden biri olarak hizmet veriyor.

 • Hara Restoran

  Sivas’ın eşsiz yöresel lezzetlerinin ve dünya mutfağından lezzetlerin bir arada sunulduğu Hara Restoran, 812 m²’lik tescilli yapı içerisinde dikkat çekici tasarımıyla misafirlerine enfes deneyimler sunuyor.

© 2022 Tüm hakları Kültür A.Ş.'ye aittir.